Güvenlik

dakikol.com, tüm üyelerinin alışveriş deneyimini keyifli olduğu kadar, güvenli bir hale getirmek için çeşitli güvenlik önlemleri uygulamaktadır. dakikol.com’da kredi kartı bilgileriniz yalnızca sipariş işlemi gerçekleştirilirken kullanılır ve kesinlikle veri tabanında kayıtlı olarak tutulmaz.

dakikol.com'da kişisel bilgileriniz hem online, hem de offline durumdayken koruma altındadır. Üyelik ve sipariş işlemlerinizi gerçekleştirirken verdiğiniz bilgiler, SSL güvenlik sistemiyle korunmaktadır. Kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde sistemimizde saklanmamaktadır. Müşteri bilgileri üçüncü şahısların gözünden ve müdahalesinden korunmaktadır. Bu amaçla, üyelik işlemleri sırasında 256 bit SSL güvenlik alanı içinde hareket ediliyor.

Sitemizdeki işlemlerinizle ilgili tüm bilgiler şifrelenerek korunuyor. Bu bilgiler, ancak satış işlemleri sürecine bağlı olarak ve verdiğiniz talimatlar doğrultusunda kullanılıyor. Üçüncü kişilere gösterilmiyor, devredilmiyor ve sadece bankanıza iletiliyor.


dakikol.com, alışverişlerimde kredi kartı güvenliğimi nasıl sağlıyor?

dakikol.com, kredi kartıyla yapacağınız alışverişlerde güvenliğiniz için en son teknolojileri ve en iyi servis sağlayıcılarını kullanmaktadır.

Kişisel bilgilerinizi girdiğiniz her sayfada tarayıcınızın altında bir anahtar bulunmaktadır. Bu anahtar, tarayıcınızla gönderdiğiniz hiçbir bilginin üçüncü şahıslarca görüntülenemeyeceğinin işaretidir.

dakikol.com kişisel bilgileri, kart numarası ve şifreleri kayıt edip, saklamamaktadır. Sitemizden vereceğiniz her siparişi oluşturma aşamasında kart bilgilerinizi yeniden girmenizin nedeni budur.

Siparişim neden ödeme kontrol sürecinde bekliyor?

Güvenlik amacıyla, kredi kartınızla ödeme yapacağınız siparişleriniz için banka onayı gerekmektedir. Banka tarafından verilen sipariş onayı sistemimize düştüğünde, siparişiniz hazırlanarak kargoya teslim edilmektedir.

Banka onayı nedir, banka kontrolleri nasıl gerçekleştirilir?

Kredi kartınız ile yapılan bazı riskli siparişlerde, alışveriş güvenliğinizin en yüksek seviyede tutulması amacıyla bankanız tarafından gerekli kontroller yapılmaktadır. Bankanız, kayıtlı bilgilerinizi kontrol ederek, kimi zaman sizi arayarak sipariş teyidi almaktadır. Bu sebeple, bankada bulunan bilgilerinizin güncel olması çok önemlidir. Telefon ve adres bilgilerinizin güncel olmaması durumunda, banka siparişinizi teyit edemeyeceğinden, siparişinizi gönderememekteyiz. Bankadaki bilgilerinizin güncel olması, sürecin hızlanmasına da yardımcı olacaktır. Bilgileriniz güncel değilse, bankanızın Çağrı Merkezi'ni veya ilgili birimini arayarak bilgilerinizin güncel olmasını sağlayıp, konuyla ilgili bize e-mail gönderirseniz, bankanızla tekrar görüşüp siparişinizin onay sürecini hızlandırmaktayız.

Kapıda ödeme seçeneği var mı?

Kapıda ödeme seçeneğimiz bulunmaktadır.