Sıkça Sorulan Sorular

Üye olmadan da sepetinize ürün ekleyebilirsiniz, fakat satın alma işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız sitemize üye olmanız gerekmektedir. Çok kolay ve hızlı bir şekilde ücretsiz olarak üyeliğinizi gerçekleştirdikten sonra yeniliklerden, özel indirimlerden ve kampanyalardan faydalanabilir, siparişlerinizi ve süreçlerinizi takip edebilirsiniz. Ayrıca, siparişi vermenizden ürün teslimine kadar tüm aşamalarda, üye olurken kullandığınız e-mail adresiniz ve cep telefonunuz aracılığıyla bilgilendirilmektesiniz.
dakikol.com'a facebook kullanıcı adınız ve şifrenizle kolayca üye olabilir ve sipariş vermeye başlayabilirsiniz.
Üyelik girişi gerçekleştirdikten sonra Hesap Bilgilerimi Düzenle'ye tıklayarak bilgilerinizi buradan değiştirebilirsiniz.
Üyelik girişi gerçekleştirdikten sonra Hesap Bilgilerimi Düzenle'ye tıklayarak e-mail adresinizi değiştirebilirsiniz.
Üye girişi ekranında "Parolamı Unuttum" butonuna tıklayıp, üyelik e-mail adresinizi girerek, "Devam"a tıklamalısınız.
Üyelik e-mail adresinizle doğru şifrenizi girdiğinizden emin olduktan sonra, hala üye girişini gerçekleştiremiyorsanız, 0264 281 08 08 arayarak veya İletişim Formu üzerinden bize ulaşabilirsiniz.
Siparişleriniz ilgili banka tarafından onaylanmaktadır. Kredi kartı bakiyeniz yetersiz veya internetten alışverişe kapalı ise, farklı bir kredi kartı ile bir deneme daha yapabilir veya bankanız ile irtibata geçebilirsiniz. Bankanız tarafından yapılan olası güvenlik sorgulamaları için bankanızdaki kayıtlarda güncel telefon numaralarınızın olması teslimat sürecini hızlandıracaktır.Bu durum, bankanızın onay kriterleri, kredi kartı limitiniz ve bankanızın güvenlik kurallarıyla ilgilidir. Konuyla ilgili bankanıza ulaşmak için aşağıdaki Çağrı Merkezi numaralarından faydalanabilirsiniz.


Akbank 444 2525


Yapı Kredi Bankası 444 0444


Garanti Bankası 444 0333


İş Bankası 444 0202


FinansBank 444 0900


HSBC 444 0111
Siparişinizdeki ürünlerin tedarik aşamasında problem yaşanması durumunda ürün ve süreçle ilgili sistemimizde kayıtlı e-mail adresiniz aracılığıyla bilgilendirme yapılmaktadır.Ürün tedariğinde yaşanan sorun, ürünün tedarikçi stoğunda olmamasından kaynaklanmaktadır. Hedefimizse tedariğin en kısa zamanda yapılmasıdır.
Kısmi teslimat, alınan ürünlerin tek seferde değil, kısmi olarak sevk edilmesidir. Daha hızlı hizmet verebilmek için kısmi teslimat yapıyoruz. Siparişinizde iki ayrı ürün varsa ve biri daha önce tedarik edilebiliyorsa, kısmi sevkiyat yapılarak hizmet hızı arttırılmaktadır.
0264 281 08 08 arayarak veya İletişim Formu üzerinden bize ulaşabilirsiniz.
Siparişiniz onaylandıktan sonra içeriğinde değişiklik yapılamamaktadır. Siparişinizi iptal edip, yeni bir sipariş verebilirsiniz. Mevcut siparişinizin iptali için, iptal iade prosedürleri geçerli olmaktadır.
Maalesef sadece Türkiye sınırları içinde teslimat yapılabilmektedir.
Tüm ürünlerimiz için hediye paketi talep edebilirsiniz.
Ana sayfamızın en altında yer alan e-mail bültenine e-mail adresinizle katılabilirsiniz.
Sitemizde adet ya da süre sınırlı olarak yer alan ürünlerde; indirim, hediye ürün, indirimli yan ürün vb. şekillerde kurgulanan kampanyalar “Günün Fırsat Ürünleri” olarak yer almaktadır.
dakikol.com müşterilerine sadece internet üzerinden hizmet vermektedir.
Gönderdiğimiz e-mailin alt kısmında yer alan linke tıklayarak veya üyelik girişinden sonra Bülten Aboneliği başlığından e-mail listemizden çıkabilirsiniz.
Kampanya başlangıcında stok adedi belirtilir. Biten stok adedi için istek yapılamaz.
0264 281 08 08 arayarak veya İletişim Formu’na tıklayarak Müşteri Hizmetleri'ne ulaşabilirsiniz. Konuyla ilgili bilgilendirme tarafınıza yapılacaktır.
Ürün fiyatlarına KDV ve ÖTV (Özel Tüketim Vergisi) dahildir. KDV, bandrol veya diğer vergilerdeki değişiklikler ve gelebilecek yeni vergiler fiyatlara aynen yansıtılmaktadır.
Mesafeli Satış Sözleşmesi, 4822 no'lu "Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun" gereğince müşteri haklarını tanımlamak ve korumak amacıyla hazırlanmıştır. İlgili kanun gereği internet üzerinden alışveriş yapan müşterilerin bu sözleşmeyi elektronik ortamda onaylaması gerekmektedir. İlgili kanun gereği Mesafeli Satış Sözleşmesi onaylanmadan dakikol.com aracılığıyla alışveriş yapılamamaktadır.
Sitemizde sipariş edilen ürünlerin sevk süreleri iş günü olarak hesaplanmaktadır. İş gününe hafta sonu günleri Cumartesi-Pazar ve Resmi Tatiller dahil değildir.
Üye girişi yapıldıktan sonra "Siparişlerim" linkinden takip edebilirsiniz, ayrıca e-mail ve SMS yoluyla da bilgilendirme yapılmaktadır.
Siparişinizde yer alan ürün, stoklarımızda mevcut ise hemen siparişinize rezerve edilip, faturası düzenlenerek, ürününüz paketlenip kargoya verilmektedir.


Kargo firmasının bulunduğunuz il ve ilçeye kendi sistemi içerisinde taahhüt ettiği teslim süresine göre teslimatlar gerçekleştirilmektedir. Siparişlerinizin size ulaştırılmasını hızlandırabilmeniz için ek bir işlem yapmanıza gerek yoktur.


Siparişinizde birden fazla ürün olması ve hepsinin stokta olmaması durumunda "kısmi teslimat" süreci uygulanmaktadır. Stoklarımızda o anda olmayan ürünler için, hemen tedarik süreci başlatmaktayız.
Siparişiniz onaylandıktan sonra nakliye firmasına teslim edilmektedir. Doğal afet, savaş, yangın, terör vb. olağanüstü durumlarda ise teslimat süresi değişkendir.
Teslimat anında ödenecek bir bedel bulunmamaktadır. Sadece siparişinizin doğru, tam ve sağlam olduğuna emin olmanızı tavsiye ediyoruz.
Siparişiniz teslimat adresinizde bulunan kişiye, ancak 1. dereceden akraba olduğunu ispat ederse, resimli kimliği kontrol edilip imzası alındıktan sonra teslim edilmektedir.
Ürün sevk edildikten sonra adres değişikliği yapılamamaktadır. Adresi değişikliği talebinizi siparişiniz kargoya teslim edilmesiyse 0264 281 08 08 numarasından yada iletişim formundan ulaşarak gerçekleştirebilirsiniz.
Sipariş verdikten sonra teslim alacak kişi değiştirilmemektedir.
Üye girişi yaptıktan sonra "Siparişlerim" linkine tıklayıp sipariş durumunuzu kontrol edebilirsiniz. Eğer siparişinizin teslim edilmesi, belirlenen süreler dışındaysa, Çağrı Merkezi'mizi (0264 281 08 08) arayarak veya İletişim Formu üzerinden bize ulaşabilirsiniz.
dakikol.com’dan tüm Türkiye'ye teslim edilmek üzere sipariş verebilirsiniz.
Resmi tatil günlerinde nakliye firmaları teslimat yapmamaktadır.
Siparişinizi iptal etmek için üye girişi yapıldıktan sonra "Siparişlerim" sayfasına giderek, Sipariş sayfasının sağ tarafından bulunan "Ürün İade" butonuna basarak,İşlem yapılmasını istediğiniz ürünü seçerek İptal -İade-Değişim talebinde bulunabilirsiniz.
Ürününüzün İptal durumu tarafınıza sms ve E-posta ile bildirilecektir. İptal durumunuzu "Siparişlerim" sayfanızda sipariş tarihçesinden takip edebilirsiniz.
İptal/iade talebiniz onaylandıktan sonra 2-4 iş günü içerisinde sipariş tutarı hesabınıza ödeme yönteminizle aynı olacak şekilde iade edilmektedir. Havale ile yapılan ödemelerde iade işlemi 1-7 iş günü içerisinde yapılmaktadır.
Taksitli kredi kartı ödemelerinin geri iadesinde tutarın tamamı sahibi olduğunuz kredi kartınızın bankasına tek seferde ödenir. Banka, bu tutarı kredi kartınıza her ay taksit tutarı kadar yatırır ve çeker (ekstreye + ve – olarak yansır ) .Bu işlem taksit sayısı kadar ay devam eder. Eğer iadeden önce 1. veya 2. taksit vb. ödemiş iseniz en son 1. ve 2 . taksidi hesabınıza yatırır fakat diğerlerinde olduğu gibi bu tutarları hem yatırıp hem de çekmez, sadece ekstreye +taksit tutarı kadar meblağ yatırılır.
Siparişiniz kargoya verildikten sonra iptal isteğinde bulunursanız, gelen kargoyu kabul etmeden kapıda iade etmeniz gerekmektedir. "Siparişlerim" sayfasına giderek, Sipariş sayfasının sağ tarafından bulunan "Ürün İade" butonuna basarak,İşlem yapılmasını istediğiniz ürünü seçerek İptal -İade-Değişim talebinde bulunmanız gerekmektedir. Ürün bize ulaştıktan sonra, hesabınıza geri ödeme gerçekleştirilecektir
İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu veya kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekmektedir.
Ürününüz dakikol.com tarafından teslim alındıktan sonra ambalajı, aksesuarları, faturası ve hasar durumu kontrol edilecektir. İade işleminin onaylanması durumunda 2-4 iş günü içinde "ürün bedeli" tarafınıza ödeme şeklinize göre geri ödenecektir. İadenizin iade koşullarına uygun olmaması durumunda ise ilgili ürün, adresinize ücretsiz kargo ile gönderilecektir.Ürününüzün durumunu "Siparişlerim" sayfanızda sipariş tarihçesinden takip edebilirsiniz.
6502 sayılı Tüketicinin Korunması hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik gereğince, alıcıların (müşterilerin), teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde cayma haklarını kullanarak sebep göstermeden ve 'kargo ücreti ödemeden' ürünleri iade etme hakları vardır. Yönetmeliği her kurumun uygulaması gerekmektedir.
Alıcının cayma hakkını kullanabilmesi için teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde ürünü iade etmek istediğini platform üzerinden bildirmesi gerekmektedir. Satıcı, alıcının talebini aldıktan sonra en geç 14 (on dört) gün içerisinde, ürünü iade alıp ürün bedeli ve iade kargo ücretini alıcıya hiçbir masraf yükletmeksizin ödemekle yükümlüdür. Ürün, iade edilirken teslimatı sırasında Alıcı’ya ibraz edilmiş olan orijinal faturanın da iade edilmesi gerekmektedir. Faturanın iade açıklama bölümü varsa eğer bu bölüm doldurulmalı ve fatura, Alıcı tarafından imzalanarak ürünle birlikte teslim edilmelidir.
Yabancı kredi kartları geçerli değildir.
dakikol.com, kredi kartıyla yapacağınız alışverişlerde güvenliğiniz için en son teknolojileri ve en iyi servis sağlayıcılarını kullanmaktadır.


Kişisel bilgilerinizi girdiğiniz her sayfada tarayıcınızın altında bir anahtar bulunmaktadır. Bu anahtar, tarayıcınızla gönderdiğiniz hiçbir bilginin üçüncü şahıslarca görüntülenemeyeceğinin işaretidir.


dakikol.com kişisel bilgileri, kart numarası ve şifreleri kayıt edip, saklamamaktadır. Sitemizden vereceğiniz her siparişi oluşturma aşamasında kart bilgilerinizi yeniden girmenizin nedeni budur.
Güvenlik amacıyla, kredi kartınızla ödeme yapacağınız siparişleriniz için banka onayı gerekmektedir. Banka tarafından verilen sipariş onayı sistemimize düştüğünde, siparişiniz hazırlanarak kargoya teslim edilmektedir.
Kredi kartınız ile yapılan bazı riskli siparişlerde, alışveriş güvenliğinizin en yüksek seviyede tutulması amacıyla bankanız tarafından gerekli kontroller yapılmaktadır. Bankanız, kayıtlı bilgilerinizi kontrol ederek, kimi zaman sizi arayarak sipariş teyidi almaktadır. Bu sebeple, bankada bulunan bilgilerinizin güncel olması çok önemlidir. Telefon ve adres bilgilerinizin güncel olmaması durumunda, banka siparişinizi teyit edemeyeceğinden, siparişinizi gönderememekteyiz. Bankadaki bilgilerinizin güncel olması, sürecin hızlanmasına da yardımcı olacaktır. Bilgileriniz güncel değilse, bankanızın Çağrı Merkezi'ni veya ilgili birimini arayarak bilgilerinizin güncel olmasını sağlayıp, konuyla ilgili bize e-mail gönderirseniz, bankanızla tekrar görüşüp siparişinizin onay sürecini hızlandırmaktayız.
Kapıda ödeme seçeneğimiz bulunmaktadır.
Çağrı Merkezi'mizi (0264 281 08 08) arayarak veya İletişim Formu üzerinden bize ulaşabilirsiniz
Ürün faturası elinize ulaşmadığında, Çağrı Merkezi'mizi (0264 281 08 08) arayarak veya İletişim Formu üzerinden bize ulaşabilirsiniz. İmzalı-kaşeli yeni faturanız en kısa sürede size gönderilecektir.