Teslimat Koşulları

Kaç farklı kargo seçeneği var?

Siparişlerinizin gönderimi sadece Yurtiçi Kargo ile yapılmaktadır.  Anlaşmalı olduğumuz Yurtiçi Kargo ile gönderimler ücretsizdir.

Kargo ücreti ne kadar?

Yurtiçi Kargo ile;
Tüm ürünler ve siparişler ücretsizdir.

Siparişim ne zaman gönderilir?

dakikol.com'da yer alan tüm ürünler, sitede aksi belirtilmiş olmadıkça aynı gün içinde stoktan sevk edilmektedir. Siparişinizi verdiğiniz ve sipariş onayını aldığınız anda size bir e-posta gönderilir ve sipariş kaydınız bize ulaşır. dakikol.com ilgili birimine sipariş kaydınız ulaştığı andan itibaren ürünleriniz taahhüt edilen süre içerisinde hazırlanır ve kargo firmasına teslim edilir. Hafta içi saat 16,00 'e ve Cumartesi saat 12,00 'e  kadar verilen siparişlerininiz aynı gün içerisinde,   Cumartesi saat 12,00 'den sonra ve Pazar günü verilen siparişler sevkiyat yapılmaması nedeniyle Pazartesi günü kargoya teslim edilmektedir. Resmi tatil günlerinde kargo firmalarının sevkiyat yapmaması nedeniyle, bu tarihlerde verilen siparişler, resmi tatilden sonraki ilk iş gününden itibaren kargoya teslim edilir.

Depo calışması, stok sayımı ve kampanya dönemlerinde oluşan yoğunluklar nedeniyle siparişlerin kargoya teslim edilmesinde gecikmeler yaşanabilir. Yurtiçi kargo’nun çalışma saatlerinden dolayı, Yurtiçi kargo ile saat 16,00 ‘e kadar verilen siparişler aynı gün kargoya verilir.
 
Belirtmek isteriz ki, Dakikol’un ürünlerin teslimi ile ilgili sorumluluğu, ürünlerin Kargo firmasına teslimi ile sonlanmış olur. Dakikol’un, ürünlerin Kargo firmasına teslimi sonrasında herhangi bir müdahalesi yahut yükümlülüğü bulunmamaktadır. Tarafınızca tercih edilen kargo firmalarında yaşanabilecek gecikme, hasar, kayıp ve diğer sorunlardan dolayı Dakikol sorumlu tutulamaz ancak Dakikol bu durumlarda mağduriyetinizin giderilmesi için elinden gelen tüm desteği gösterecektir.

Siparişim ne zaman ve ne şekilde teslim edilir?


Teslimat süresi, siparişinizin kargoya verilmesinden itibaren ortalama 1-3 iş günüdür. Siparişlerinizin teslimatı seçmiş olduğunuz kargo şirketi tarafından yapılmaktadır ve kargo şirketinden kaynaklanan gecikmelerden Dakikol mesul değildir. Siparişiniz belirttiğiniz teslimat adresinde size veya sizin belirttiğiniz kişiye teslim edilir. Siparişinizin takibini 'Hesabım' sayfasındaki 'Siparişim' bölümünden yapabilirsiniz.

Siparişimi nasıl takip edebilirim?

Siparişinizin durumunu 'Hesabım' başlığı altında yer alan "Siparişim" sayfasında görebilirsiniz. "Siparişiniz hazırlanıyor" ifadesi siparişinizin tarafımıza ulaştığını ve hazırlanma aşamasında olduğunu; " Siparişiniz Kargolandı " ifadesi siparişinizin firmamızdan seçmiş olduğunuz kargo firmasına verildiğini ifade eder. Siparişin kargoya verilmesinden sonraki süreci ise, tercih etmiş olduğunuz kargo şirketinden veya dakikol.com'dan takip edebilirsiniz.
Hediye göndermek istiyorum. Fatura ve teslimat adresini farklı verebilir miyim?
dakikol.com'dan verilen tüm siparişler, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliye ve fatura ile teslim edilmektedir. Gönderilen hediye paketlerinde irsaliyede fiyat belirtilmeden ürününüz alıcıya teslim edilmekte, fatura ise ayrıca belirttiğiniz fatura adresine postalanmaktadır. Hediye aldığınız ürünlerde alışveriş aşamasında 'Fatura ve teslimat adresi farklı' seçeneğini işaretlemeniz durumunda fatura ve teslimat adresini farklı belirtebilirsiniz. Bu durumda, siparişiniz hediye gönderdiğiniz kişiye teslim edilirken, fatura ve irsaliye tarafınıza veya tercih ettiğiniz adresteki kişiye teslim edilir. Özel isteklerinizi, siparişi tamamlarken 'Siparişiniz Hakkında Bir Açıklama Ekleyebilirsiniz' kısmına belirtebilirsiz.

Ürünü teslim alırken nelere dikkat etmeliyim?

Siparişiniz, size ya da gösterdiğiniz kişiye, kimlik ibrazı ve imza karşılığında teslim edilecektir. Kargo görevlisi ürünü size veya belirttiğiniz kişiye teslim ederken kimlik belgesi görmek isteyecektir. Bu sebeple sizin veya teslim alacak kişinin yanında fotoğraflı kimlik belgesi veya ehliyetinin bulunması gerekmektedir.
Siparişinizi kargo görevlisinin yanında açmanız ve kontrol etmeniz, herhangi bir yanlışlık, hasar veya eksiklik gördüğünüz takdirde derhal bizimle irtibata geçerek ve kargo teslim tutanağını uygun şekilde doldurarak paketi teslim almayı reddetmeniz önerilmektedir.

Ürün kargodan hasarlı ya da eksik çıkarsa ne yapmalıyım?

Size teslim edilen paketin içinden ürünün hasarlı, ezik, eksik ya da ıslak çıkması durumunda:

1.Durumu teslimat sırasında fark ediyorsanız paketi teslim almayınız ve yukarıda belirttiğimiz şekilde, kargo teslim tutanağında durumu belirterek ürünü kargo görevlisine iade ederek bizimle irtibat kurunuz.

2.Durumu teslimattan sonra fark ettiyseniz:
2.1.Ürünün ve kutunun fotoğraflarını çekmeniz gereklidir.
2.2.Boş ve temiz bir A4 kağıdına durumu detaylıca anlatan bir tutanak hazırlamanız gereklidir.
2.3.Tutanakta sipariş ve fatura numarası ile birlikte ad-soyad ve imza da yer almalıdır.
2.4.Tutanağı fotoğraflar ile birlikte info@dakikol.com eposta adresine göndermeniz ve 0264 281 08 08 numaralı telefonumuzdan bizi arayıp durumu anlatmanız gerekmektedir. Bu işlemi 'İade Başvuru Formu' nu doldurarak da yapabilirsiniz.

Söz konusu işlemleri yaptıktan sonra tarafınıza ürünler sağlam olarak yeniden gönderilecek ve elinize geçen hasarlı paket ile ilgili yapmanız gerekenler temsilcimiz tarafından size anlatılacaktır.

Teslimatla ilgili önemli bilgiler:

İstanbul Adalar'a ve Çanakkale Bozcaada, Gökçeada ilçelerine gönderim yapılmamaktadır.
K.K.T.C.'ye gönderim yapılmamaktadır.